Jest kilka rzeczy, które powinny wzbudzić nasza czujność jeśli chodzi o oferty inwestycji i ich wiarygodność.
Oto kilka z nich:

Reklama z udziałem znanej osoby.

Od dawna wiadomo, że łatwiej zaufać temu, co jest znane. Dlatego często wizerunki osób popularnych są bezprawnie wykorzystywane do reklam na przykład środków na odchudzanie, pożyczek czy fałszywych platform inwestycyjnych. Zwróć szczególną uwagę na takie reklamy.

Oferta bez ryzyka z bardzo wysoką stopą zwrotu.

Nie ma inwestycji bez ryzyka. Nawet inwestycje o małym ryzyku niosą ze sobą jakie prawdopodobieństwo utraty kapitału. Warto jest o tym pamiętać przed podjęciem decyzji o inwestycji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to jak wysoka obiecywana jest stopa zwrotu. Jeśli oferta ma być bez ryzyka i dodatkowo przynieść ogromny zysk – bądź ostrożny.

Oferta, która pojawiła się na Facebooku ma same pozytywne komentarze.

Reklamy fałszywych ofert inwestycyjnych bardzo często pojawiają się jako post na Facebooku. Często też podparte są pozytywnymi komentarzami mającymi zachęcić do inwestycji.

Pozytywne opinie i komentarze można wykupić. Istnieją firmy specjalizujące się w takim marketingu. Posiadają profile społecznościowe założone w taki sposób aby wyglądały jak prawdziwe i zostawiają pozytywne komentarze pod postami. To powinno wzbudzić czujność.

Możesz zainstalować aplikację, która będzie robiła transakcje za Ciebie.

Nie ma takiej aplikacji, która wypracowuje zysk bez naszej ingerencji i nie musimy się niczym zajmować. W przeciwnym wypadku wszyscy byliby bogaci. Proponowana aplikacja czyli AnyDesk lub Teamviewer służy do zdalnego połączenia się z komputerem i skradzenia danych jak hasła, loginy czy dostęp do konta bankowego. W ten sposób oszuści czyszczą konta bankowe oraz zaciągają kredyty.

Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie. Skontaktuj się z nami.

Przygotowaliśmy wiele cennych wskazówek, o tym jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci i jak bezpiecznie ulokować swoje środki.
Jeśli chcesz, podzielimy się swoim doświadczeniem. Zostaw nam swój adres e-mail.